Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kağıt rölyef nasıl yapılır?

134,771
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kağıt rölyef nasıl yapılır?

Rölyef, kullanılan zeminin bazı yerlerinin kabartılıp bazı yerlerinin çökertilmesiyle elde edilir. Kağıt rölyefte perspektif kurallarına sadık kalınacak şekilde kağıtlar istenen desenlerde kesilir ve çeşitli şekillerde kabartılarak zemine yapıştırılır. Kağıt rölyefte perpektifi yakalamanın püf noktası size en yakın noktadaki deseni daha çok kabartmak uzaktaki desenleri ise daha az kabartmaktır.

Kağıt rölyef yapmaya önce zemini hazırlayarak başlamalısınız. Zemin olarak sevdiğiniz bir resmin ya da manzara fotoğrafının renkli fotokopisini kullanabilirsiniz. Ancak zeminin kabartmalarla uyumlu olması için zemindeki resim üzerinde bazı çalışmalar yapılması gerekir. 

Zemin çalışması için fırça ve akrilik boya kullanılır. Resminize uygun renkteki boyayı bir kaba alın. Sonra büyükçe sert bir fırça yardımıyla bunu küçük darbelerle zemine yayın. Zemin çalışması desenin zeminle bütünleşmesini sağlar.

Kabartmaları için sevdiğiniz resmin kalın üzerine bir baskısını yaptırın. Sonra buradan parça parça desenleri seçin. Bunları güzelce oyun. Sonra bunları yumuşak bir zemine koyun ve üzerlerine bastırarak bükülüp kabarmalarını sağlayın. Sonra bunu kağıda yapıştırın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat