Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda tüp bağlama yöntemi nasıl uygulanır?

90,607
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda tüp bağlama yöntemi nasıl uygulanır?

Kadınlarda tüp bağlama yöntemi ameliyatla uygulanan bir prosedürdür. Rahimin kenarlarında tüpler yer alır. Yumurtalıklar da tüplerle yer alır. Normal şartlarda yumurtalıktan yumurta çıkar tüpün içine girer, aşağıdan eğer bir sperm gelmişse tüpte buluşurlar ve sorun yoksa fertilizasyon gerçekleşir. 


Yumurtanın içine girer ve rahime yerleşirler. Eğer tüpler tıkanırsa yumurta aşağıdan gelen spermle hiçbir şekilde buluşamaz ve hamilelik oluşamaz. Bu tüplerin tıkanması için yukarıdan karından girilerek tüplerin bağlanması gerekir. Tüpler yakılır ve bu tahribatla üreme önlenir. Tüp bağlama yöntemi konuda uzman bir doktor tarafından yapılır. 

Laporoskopi yani kapalı ameliyatla bu işlem 15 dakika içinde yapılır. Eğer gebelik sezaryenle sonuçlanacaksa ve kişi belli bir çocuk sayısına sahipse bu işlem sezaryen esnasında da kolaylıkla yapılabilir. Ameliyat kapalı sistemle yapıldığı için ameliyat sonrası iyileşme süresi çok kısadır. Hasta 3-4 saat içinde ayağa kalkabilir, akşamı evde geçirebilir. Bir kaç gün içinde de işine başlayabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat