Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda orgazm olamama sorunu nasıl tedavi edilir?

58,021
kez izlendi
Puan: 4.03 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda orgazm olamama sorunu nasıl tedavi edilir?

Kadınlarda orgazm olamamanın en önemli sebebi obsesif yapıdır. Obsesif kişilik yapısı, konsantre olamama, ayıplar, sosyal yargılar, partnerin davranışı kadının orgazmını etkileyen faktörlerdir. Bunlar geleneksel, toplumsal faktörlerle iç içedir. Toplumsal kısıtlamalar ve partnerin tutumu bu sorunun en etkili nedenleri arasında yer alır.

Kadın orgazmında zihinsel bir süreç ön plandadır. Bu sebeple kadının zihnini meşgul eden her türlü iç ve dış kaynak anorgazminin sebebi olabilir. Bu nedenle kadınların tedavi olmaları daha önemli. Kadının kafasının rahat olması, odaklanabilmesi orgazm olmada etkilidir.

Kadınlarda da erkeklerde de tedavi tam olarak sonuç verene kadar devam ettirilmelidir. Cinsel terapi bu anlamda etkilidir. Cinsel terapi gören kadın bu sorunları geride bırakarak orgazm olma yolunda ilerleyebilir. Terapi erkekte de kadında da sorunun tam olarak ortadan kaldırılmasına kadar devam ettirilmelidir. Kadın bireysel ve toplumsal tabulardan kurtulduğunda cinsellikten de keyif almaya başlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat