Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda cinsel isteksizlik sebepleri nelerdir?

179,452
kez izlendi
Puan: 4.48 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda cinsel isteksizlik sebepleri nelerdir?

Cinsel hayat erkekler için çok önemli gibi görünse de kadınlar için de çok önemlidir. Özellikle beden ve ruh sağlığı açısından düzenli bir cinsel yaşam çok faydalıdır.

Cinsel isteksizlik nedenleri araştırılırken öncelikle biyolojik nedenler araştırılır. Biyolojik kökenli bir sebep bulunamıyorsa bu daha çok çocukluktan beri cinselliğe karşı takınılan tutumla alakalı olabilir. Cinsel isteksizlik nedeni partnerle de alakalı olabilir; ama bu cinsel isteksizlikten çok, cinselliğe uzak durmak olarak nitelendirilir. 

Cinsellik konusunda objektif kriterlerden çok bireylerin kendi ifadelerine dayalı olan yakınmalarına tanı konur ve bunlar tedavi edilmeye çalışılır. Cinsel hayat iki kişi arasında, özel yaşanan bir şey olduğu için doktorun objektif kriter araması çok zordur.

Cinsel istekte azalma psikolojik kökenli ve hormonal dengesizlikler olabilir. Kadına yatakta da, aile hayatında da önemsendiğini hissettirmek cinsel yaşamının sorunsuz olmasına yardımcı olur.

Cinsel isteği dış etkenlerle artırmaya çalışmak çok fazla mümkün değildir. Eğer kafanız rahatsa, partnerinizden mutluysanız ve yatakta istediğiniz her şeyi onda buluyorsanız cinsel isteğiniz zaten yavaş yavaş artacaktır.

Herhangi bir sebebe bağlı olarak cinsel isteğinizde azalma varsa bunun nedeni mutlaka araştırılmalıdır. Bu tür durumlar genellikle psikolojiktir. 

Çikolata vücutta bulunan seratonin hormonunun artmasına yardımcı olur. Seratonin cinsel isteği orgazmı artıran bir hormon olduğundan çikolata tüketmek çikolata tüketmek cinsel isteği artırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat