Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar Wing Chun Kung Fu yapabilir mi?

4,565
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar Wing Chun Kung Fu yapabilir mi?

Wing Chun Kung Fu herkes yaştan ve cinsiyetten insanların yapabileceği bir savunma sporu. Özellikle kadınlar için uygun bir savunma sporu, çünkü Wing Chun Kung Fu'yu geliştiren ve tekniklerini yerleştiren kişi aslında 1,60 metre boyunda 47 kg ağırlığında bir kadındı.

Shaolin manastırında yaşayan zayıf ve güçsüz bir kadın tarafında geliştirilen Wing Chun Kung Fu'nun, ana prensibi rakibin hamlelerini aşırı güç gerektirmeyen tekniklerle bertaraf etmek ve aynı şekilde basit ama etkili ataklarla rakibi saf dışı bırakmak üzerine kurulu. Yani aslında Kung Fu Wing Chun'u güçsüzlüğün gücü olarak nitelemek de mümkün. Dolayısıyla başarılı bir şekilde Wing Chun Kung Fu yapabilmek için çok güçlü kaslara ve iri bir vücuda gerek yok. Aksine Wing Chun'da başarı zayıflık ile doğru orantılı. Bu nedenle bu savunma sporu her yaştan kadın ve çocuk için ideal.

Öteyandan Wing Chun Kung Fu kadınlarda ve çocuklarda özgüven gelişimi açısından da son derece yararlı bir spor. Wing Chun yapan kadınlarda özgüven, stratejek düşünme yeteneği gelişiyor. Bu açıdan iş yaşamında aktif rolü olan kadınlar Wing Chun Kunf Fu'dan bu amaçla yararlanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat