Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar sağlıklı bir seks yaşamı için nelere dikkat etmeliler?

5,654
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar sağlıklı bir seks yaşamı için nelere dikkat etmeliler?

Kişinin kendisine ya da karşısındakine zararı dokunmayan cinsel davranışlar, kaygı ve korku duygusu yaşamaksızın cinsel doyuma ulaşmasını sağlamak sağlıklı cinsel yaşam olarak tanımlanır. 

Cinsel hayat için beden, ruh ve zihin önemlidir. En güzel cinsel hayat ortamın huzurlu ve sakin olduğu bir hayattır. Bu bakımdan cinsel yaşamın başlangıcındaki bu ortamın sağlanması çok önemlidir. 

Kendinizi huzurlu, mutlu ve rahat hissettiğiniz bir ortam olmalı. Cinsel hayatı başlatırken aşırı aç veya tok olmamalısınız. 

Cinsel konulardaki bilgi eksikliği ve yanlış bilgilenmeler insanın zihninde cinsellikle ilgili hatalı düşünce şemalarının oluşmasına yol açar.

Sağlıklı bir cinsel yaşam iki tarafın da doyum yaşamasıyla mümkündür. İki taraf için de doyum verici bir cinsel yaşamı sağlayabilmek, cinsel uyumu yakalayabilmek için iki tarafın da birbirini anlama ve beklentilerini kabul etme sorumluluğu vardır.

Cinsellik hala çok rahat konuşulan bir konu değil, bu nedenle insanlar cinsel sorunları olduğunda bu problemleri ile ilgili yardım talebinde çekimser davranabiliyor. Cinsel sorunlar zamanında ele alınıp çözümlenmediğinde hem kişinin ruh sağlığına hem de eşler arasındaki ilişkiye zarar verir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat