Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar nasıl Kegel egzersizi yapabilir?

57,144
kez izlendi
Puan: 1.86 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar nasıl Kegel egzersizi yapabilir?

Kadınlar Kegel egzersizlerini istedikleri pozisyonda yapabilir. Yeni başlayanların egzersizleri dik ya da hafifçe öne eğilir bir pozisyonda yapmaları farkındalığın pelvik bölgeye toplanmasını sağlar. Egzersizler nefes teknikleri ile de desteklenmelidir. 

Nefes alırken anüs kası yukarı doğru çekilip sıkıştırılmalı, nefes verirken gevşetilmelidir. Bu egzersiz en az 5 kez tekrarlanmalıdır. 

Önde bulunan ve idrar tutmaya yarayan kaslar küçük küçük sıkıştırılıp bırakılmalıdır. İdrar tutmaya yarayan kaslar pelvik bölgesindeki kısa kaslar olduğu için küçük küçük sıkıştırılmalıdır. Bu egzersiz 5 kez tekrarlanabilir.

Anüs ve idrar tutmaya yarayan kasların tam ortasında vajen kasları bulunur. Vajen kasların çalıştırılmasında nefes alırken kaslar sıkıştırılıp, nefes verirken serbest bırakılır. 

Yeni başlayanlar tüm Kegel egzersizlerini günde 3 set 5 tekrar olarak başlayabilir kas grubu güçlendikçe ve farkındalık artıkça tekrar sayısını günde 150 tekrara kadar çıkarabilirsiniz. 3 ? 6 aylık bir süreç içerisinde yapılan egzersizlerin olumlu faydalarını görebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat