Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar ilk cinsel ilişki sonrasında ağrı yaşar mı?

150,457
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar ilk cinsel ilişki sonrasında ağrı yaşar mı?

Genç kızların, ilk cinsel birleşme sırasında ağrı yaşayıp yaşamamalarının temel belirleyicisi ilişkinin niteliğidir. Eğer ilişki sağlam bir zemin üzerine oturtulmuşsa, genç kız da ilk birleşme için istekliyse ve ön sevişme ile dış genital bölgenin yeterince kayganlaşması sağlanmışsa, o zaman birlikteliğin ağrılı olması söz konusu değildir.

Eğer bu koşullar yerine gelirse, ki maalesef çoğu zaman yerine gelmemekte, o zaman ilk ilişki ağrılı olmak zorunda değil çünkü kızlık zarının yaratılma nedeni erkeğe "Bu onun ilk ilişkisi" demek değildir. O sadece bir artıktır ve ortası deliktir. Buradan kanama meydana gelir. İlk gecenin veya bir takım değerlerin belirleyicisi olarak kabul edilmemelidir. Bu nedenle ilk ilişki esnasında kanamak veya yırtılmak ve ağrımak zorunda değildir.

Çoğu zaman az miktarda da olsa kanama ve ağrı meydana gelebilmektedir. Eğer ilişki hafif kanamayla gerçekleştiyse bu durum, her şeyin yolunda gittiğinin göstergesidir. Ancak ilk ilişkide çok ağrı olduysa ve  bu nedenle başarılı olunamadıysa o zaman tabii ki genç kız ilişkiye hazır değil sonucu çıkmaktadır. 

Çünkü kızlık zarının amacı ilişkiyi genç kız için travma haline getirmek değil, o sadece orada var ve o engelin hafifçe aşılması lazım.
Sonuç olarak ilk cinsel ilişki ağrılı olur demek çok doğru değildir. Eğer ağrılı yaşanıyorsa çift arasındaki iletişimde bazı eksiklikler olduğu düşünülmelidir. Bu durumda genç kızın ilişkiye hazır olmadığı rahatlıkla söylenebilecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat