Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar hem kariyer hem çocuk yapabilir mi?

4,183
kez izlendi
Puan: 3.84 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar hem kariyer hem çocuk yapabilir mi?

Hem çocuk hem kariyer yapan pek çok kadın var. Fakat bu zor bir süreçtir. Bu zorluklardan biri çocuk dünyaya gelmeden önce daha sonrasıyla ilgili nasıl bir düzen kurulduğu konusudur. Çocuk gelmeden önce çocuğun bakımında anneye kimin yardım edeceği konusu netleşmelidir. Çünkü annenin çocuğun bakımını üstlenecek kişiyle ne kadar uyum içinde çalıştığı, hayatını idame ettirmesi anlamında yaşamsal önem taşır.

"Kariyere rağmen bir çocuk sahibi olmak "veya "çocuğa rağmen kariyerine devam etmek" düşüncesi annede gerginliğe neden olacaktır. Çünkü anne, sürekli olarak diğer konuda gelişemedim, yapamadım, istiyorum olmadı duygusu içerisinde olur ve bu da diğer konuya olumsuz olarak yansır.

Sonuç vurgulu değil, süreç vurgulu yaşayın

Anne gerçekçi bir bekleyiş içerisinde olmalıdır. Örneğin, hedeflediğiniz kariyeri, beklediğiniz terfiyi belki 5 yıl sonra almanız söz konusu olacak. Bunu gerçekçi bir şekilde kabul edin ve buna göre hayatınızı planlayın. Çünkü önemli olan yolculuktan keyif almaktır. Sonuç vurgulu değil, süreç vurgulu yaşamaya konsantre olun.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat