Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar adropoza giren eşlerine nasıl davranmalı?

10,242
kez izlendi
Puan: 2.50 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar adropoza giren eşlerine nasıl davranmalı?

Andropoza girmesi dolayısıyla psikolojik olarak son derece hassas bir süreçten geçen erkeklere eşlerinin iletişim sorunlarına yardımcı olma anlamında destekleri çok önemlidir. 

Andropoz sürecinin yine tıpkı kadınlardaki menopoz dönemi gibi rahat atlatılmasının en önemli temel kriteri, mutlu bir aile hayatı ve aile içindeki iletişimin kesintisiz ve moral açıdan yüksek bir seviyede sürdürülmesidir.

Erkeklerin andropoz döneminde en çok etkilendikleri konu testosteron hormon seviyesinin azalmasıyla cinsel performanslarının düşmesidir. Gençlik dönemlerindeki gibi eşleriyle kaliteli bir cinsel ilişki yaşayamamaları erkekleri oldukça sıkıntıya sokan bir konudur.

Bu dönemde eşleri, erkeklere bunun doğal bir süreç olduğunu söyler ve cinsel birlikteliğin tamamen fiziksel ilişki olmadan da duygusal düzeyde de çok kaliteli yaşanabileceğini söylemeleri erkeklerin moralleri üzerinde son derece olumlu etki yaratacaktır.

Eşleriyle sevgi ve saygı içeren birliktelikleri andropoz dönemindeki erkeği psikolojik açıdan rahatlatır, onları bu dönemde depresyondan ve kendilerine duyacakları güven kaybından korumuş olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat