Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kablosuz ağımıza tanımadığımız kişilerin girmesini nasıl engelleyebiliriz?

6,361
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kablosuz ağımıza tanımadığımız kişilerin girmesini nasıl engelleyebiliriz?

Kablosuz ağda tanımadığımız kişilerin olmasını istemiyorsak, kablosuz ağ için belirlediğimiz şifreler basit olmamalı. Basit şifreler yerine; rakam, harf ve sayılardan oluşan karışık şifreler kullanılmalı. Bu sayede kablosuz ağı kullanmaya çalışan üçüncü kişilerin şifreyi tahmin etmeye çalışması oldukça zorlaşır. 

Kablosuz ağın güvenliğini sağlamak için karışık ve zor şifreler kullanıyor olmanın yanı sıra modem üzerinde yapılabilen remote acces gibi serverları kapatarak gerekli önlemler alınabilir.

Modem arayüzüne girme

Modem arayüzüne girmek için Windows R tuşlarına basarak cmd yazalım. Çıkan siyah ekranda ipconfig/all kodunu girelim. Karşımıza çıkan Default Gateway seçeneğinin hemen karşısında rakamlardan oluşan kodu herhangi bir internet tarayıcısına yazalım. 

Karşımıza çıkan Windows güvenlik penceresinde modeme dair elimizde bulunan kullanıcı adı ve şifresini girelim. Bu işlemin ardından modem arayüzüne girebiliriz.

Modem arayüzüne girme aşamasından sonra Erişim Yönetimi kısmına girelim. Erişim Yönetimi bünyesinde ortaya çıkan ACL, Filtre, SNMP, UPnP, DDNS, CWMP gibi modeme uzaktan erişimi sağlayan araçlardan kullanmayı tercih etmediklerimizi kapatalım. Böylelikle 3. kişilerin modeme erişimini kısıtlamış oluruz. Bu ayarları kaydettiğimizde kurduğumuz ayarlar geçerli olur ve istemediğimiz kişiler kablosuz ağımıza ulaşamaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat