Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kablosuz ağımıza tanımadığımız kişiler girebilir mi?

1,952
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kablosuz ağımıza tanımadığımız kişiler girebilir mi?

Kablosuz ağların güvenli kullanımı için şifre uygulaması oldukça gereklidir. Eğer kullandığımız kablosuz ağın bir güvenlik şifresi yoksa, tanımadığımız kişiler kablosuz ağa kolaylıkla sızabilir, bizim için önemli sayılabilecek banka bilgilerini ve kişisel dökümanları kolaylıkla elde edebilir.

Tanımadığımız kişilerin özel bilgilerimizi ele geçirmesi tehlikesine karşın kullandığımız kablosuz ağı güvenli hale getirmeliyiz. Günümüzde gelişen şifreleme protokolleri ve VPA 2 sayesinde rakam, harf ve sayılardan oluşan karışık şifreler oluşturabiliriz. 

Şifreleme için 8 ila 63 karakter arasında izin veren VPA teknolojisi yardımıyla kırılması çok daha güç, elde etmesi daha zor şifreler kullanabilir kablosuz ağımıza tanımadığımız kişilerin girmesini engelleyebiliriz.

VPA sistemi ve şifreleme protokolleri aracılığıyla oluşturduğumuz şifreler asla basitçe akla gelebilen şifreler olmamalı. Bu sayede kablosuz ağımıza tanımadığımız kişilerin girmesi zorlaşır ve ağımız daha güvenli hale gelir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat