Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kabağın nasıl faydaları var?

2,464
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kabağın nasıl faydaları var?

Kabağın sağlığımıza birçok faydası bulunur. Kabağın çok çeşitli türleri bulunmaktadır. Yaz kabağı ve kış kabağı en çok tüketilen kabak türlerindendir. Kış kabağında beta karoten çok yüksek oranda bulunmaktadır. Aynı zamanda potasyum oranı da çok yüksektir. 


Kabağın içerisinde bulunan beta karoten ve B vitamini kansere karşı koruyucu etki sağlar. Yapılan araştırmalarda Tip 2 diyabete karşı koruyucu etkisi olduğu da tespit edilmiştir. Kabağın içerisinde bulunan flavonoid maddesi vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur. 

Yaz kabağının su oranı oldukça yüksektir ve çiğ olarak da tüketilebilir. Kabak lif oranı yüksek ve düşük kalorili bir sebzedir. İçeriğinde potasyum, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum mineralleri bulunan bir sebzedir. Yeşil kabak kuvvetli bir idrar söktürücüdür. Ayrıca bol lifli olduğundan uzun süre tok tutar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat