Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Jon Snow kimdir?

2,194
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Jon Snow kimdir?

Jon Snow şimdiye kadar bildiğimiz kadarıyla kuzeyin merhum koruyucusu Eddard ya da Ned Stark'ın piç oğlu. Sansa, Robb, Arya, Brandon ve Ricon Stark'ın baba bir kardeşi. 

Masum bakışlı yakışıklı Jon Snow dizinin başlarında çok etkin bir karakter olarak karşımıza çıkmıyor. Babasının resmi nikahlı karısı Catelyn Stark tarafından hiç sevilmiyor. Kışyarı'nda bir sığıntı olarak, ezik bir şekilde büyüyor. 

Yaşı geldiğinde Gece Nöbeti'ne katılmak üzere Sur'a gidiyor ve birliğine teslim oluyor. 

Kendisi hayatının sonuna kadar Gece Nöbeti'ne hizmet edeceğine yemin ederken ailesi Güney'de kralın şehrinde darmadağın oluyor. Babasının başı kesiliyor, kız kardeşleri ayrı düşüyor, cefa görüyor. Baba ocağı Winterfell istila ediliyor. Buradaki iki kardeşi Bran ve Ricon canlarını zor kurtarıyor.

Jon Snow, babası gibi dürüst ve cesur bir adam. Sur'da görevliyken bir operasyon sırasında vahşilerin eline düşüyor. Burada vahşilerin lideri ile içli dışlı oluyor. Vahşilerden Ygritte diye bir kızılı seviyor, yemininnin ilgili kısmını bozarak kızılla sevişiyor. 

Sonra kaderin yardımıyla tekrar sura dönüyor. Vahşilerle ve ak yürüyenlerle çarpışıyor. Komutanlar birer birer düşünce az sayıdaki adamıyla birlikte kahramanca birleşik yaban güçlerine karşı Sur'un savumasına liderlik ediyor. 

Stannis'in de enteresan bir şekilde olaya karışmasıyla yaban güçlerini dağıtıyor. Olay bittikten sonra en kıdemli komutanları ekarte edilerek Gece Nöbetçileri tarafından Lord Kumandan seçiliyor. 

Jon Snow, dizinin en önemli karakterlerinden biri. Bundan sonra başına türlü olay gelecek ama Jon'u çok farklı pozisyonlarda görebilir ve hakkında çok çok şaşırtıcı şeyler öğrenebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat