Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Japon şemsiyesi toprağı nasıl olmalı?

1,510
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Japon şemsiyesi toprağı nasıl olmalı?

Japon şemsiyesi nemi seven bir bitkidir. Bu yüzden bitkinin toprağının nem tutma kapasitesi yüksek olmalıdır. Bunun yanı sıra aşırı gübreleme ya da sıvı besin takviyesi yapılmasına gerek yoktur. Çünkü yaprakları ve çiçekleri diğer bahçe ve salon bitkileri gibi büyük ve gösterişli değildir.

Yılda bir toprağını değiştirmek ve saksısını büyütmek, iki kez de sıvı besin takviyesi vermek yeterli olacaktır. Besin takviyeleri ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde verilmelidir.

Eğer Japon şemsiyesinin uzun boylu olması isteniyorsa dar ve derin bir saksı, alçak ve geniş yapraklı olması isteniyorsa da geniş ve görece daha az derin bir saksı kullanılmalıdır. Suyun saksı dışına drene olması için de saksının diplerine çakıl yerleştirilmelidir.

Japon şemsiyesi bitkisinin toprağı nemli tutulmalıdır. Bu yüzden sıcak havalarda haftada bir kez, kış aylarında ise 2 haftada bir kez sulanmalıdır. Japon şemsiyesi sulamak için kesinlikle dinlendirilmiş su kullanmalısınız.

Eğer Japon şemsiyesi zaten bir süs havuzu ya da akvuryumda yetiştiriliyorsa doğrudan güneş almamasına dikkat etmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat