Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Japon şemsiyesi sulaması nasıl yapılmalı?

1,808
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Japon şemsiyesi sulaması nasıl yapılmalı?

Japon şemsiyesinin anavatanı yarı tropik kuşakta yer alır. Bu nedenle bitkinin su ve nemle arası iyidir. Yani Japon şemsiyesi suyu çok sever. Hatta süs havuzlarının içinde veya akvaryumlarda bile yetiştirilebilir.

Ancak ne kadar suyu sevse de toprağında balçıklaşma olmamalıdır. Ayrıca direkt güneşe maruz kalmamalıdır. Doğrudan güneş ışığı almayan gölge veya yarıgölge alanlarda yetiştirilen Japon şemsiyesi bitkisinin 15 günde bir sulanması yeterli olur. Eğer sıcak bir ortamda bakılıyorsa bitkinin haftada bir sulanması gerekebilir.

Japon şemsiyesi sulaması konusunda dikkat edilmesi gereken başka bir nokta daha var. Japon şemsiyesine vereceğimiz suyun dinlendirilmiş olması önemlidir. Eğer şebeke suyu kullanıyorsanız bunu bitkiye vermeden önce 1 gün kadar dinlendirmeniz bitkinin sağlığı açısından faydalı olur.

Japon şemsiyesi saksısı altı delikli olanlardan tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra saksının dibine çakıl taşları yerleştirilmeli ve toprağın aşırı su tutması önlenmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat