Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Japon şemsiyesi nasıl ışık ister?

1,076
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Japon şemsiyesi nasıl ışık ister?

Japon şemsiyesi cyperus türünden bir bitkisidir. Madagaskar Adası'nda doğal olarak yetişen Japon şemsiyesi günümüzde dünyadaki popüler bitki türlerinden biridir. Bahce düzenlemelerinde, iç ve dış mekan bitkisi olarak popüler olarak yetiştiriliyor.

Japon şemsiyesi yarı tropik iklim bitkisi olarak nitelenebilir. Bu nedenle sıcağı ve nemi sever. Ancak doğrudan güneş ışığı almayı sevmez. Japon şemsiyesi doğal ortamında nemli orman tabanlarında gölge alanlarda yetiştiği için evde ya da bahçede de buna benzer bir ortam yaratılmalıdır.

Japon şemsiyesi özellikle yaz aylarında güneşin kavurucu etkilerden korunmalıdır. Japon şemsiyesi ışık konusunda çok seçici olmasa da dikkat edilmesi gereken en önemli nokta budur.

Japon şemsiyesi bakımı yapılan ortamın 15 derecenin altında olmaması önemlidir. Bitki 15 derecenin altındaki sıcaklıklara uyum sağlayamayabilir.

Japon şemsiyeleri yapay göl ya da süs havuzu kenarları için idealdir. Çiçeklerinden çok uzun yapısı ve şemsiye gibi olan yapraklı tepe kısmıyla öne çıkan Japon şemsiyesini çiçeklerini bitkilerle birarada dikmek iyi sonuçlar severecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat