Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İyi yapılmamış su yalıtımı sonradan düzeltilebilir mi?

44,522
kez izlendi
Puan: 4.47 / 5
Detaylı Açıklama

İyi yapılmamış su yalıtımı sonradan düzeltilebilir mi?

İyi yapılmamış su yalıtımı uygulamalarının her zaman düzeltilebilmesi mümkün olmaz. Yapıların en can alıcı noktası yani temelleri için bu mümkün değildir. Bina temellerinde yapılan yanlış uygulamaların maalesef geri dönüşü imkansızdır. Çatılarda ise yanlış ya da eksik yapılmış uygulamaları tamir etmek çok yüksek maliyetli de olsa mümkündür. 

Su yalıtımı uygulamalarının en verimli sonucu vermesi için en kaliteli ürünlerin kullanılması hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle ilk amacımız kusursuz su yalıtımı için kaliteli ürünlerin tercih edilmesi olmalıdır. Herhangi bir sebepten dolayı görevini yerine getiremeyen su yalıtım sistemleri için bazı durumlarda düzeltme şansı bulunsa da bazı durumlarda bu mümkün olmaz. 

Temellerde yapılan hatalı su yalıtım uygulamaları geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurur. Bu nedenle temellerde yapılacak olan su yalıtım uygulamaları için mutlaka en kaliteli malzemeler seçilmelidir. En kaliteli malzemelerin kullanımının yanı sıra tecrübeli uygulama ekiplerinin tercih edilmesi de geri dönüşü olmayan sorunların önüne geçmek için büyük önem taşır. 

Piyasada sayısız bitümlü membran üreticisi ve çok düşük kalitede bitümlü membranlar mevcuttur. Temellerde su yalıtımı için kullanılacak olan bitümlü membranlar, en iyi kalitede üretim yapan firmaların ürünlerinden seçilmelidir. Bu sayede temel su yalıtım uygulamalarında, geri dönüşü imkânsız olan sorunların önüne geçmiş olursunuz. Çatılarda ise temellerin aksine, kalitesiz ürünlerden veya uygulama hatalarından kaynaklanan sorunları telâfi etmeniz mümkündür. 

Çatılarda tadilat işlemleri çoğu zaman hesaba katılamayan masrafları da beraberinde getirecektir. Çatı kaplama malzemesinin sökülmesi, hasarın tespit edilmesi, altyapı malzemelerinin ve çatı kaplamasının yeniden uygulanması gibi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle temellerde ve çatılarda su yalıtımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenilir bir firmadan kaliteli ürünlerin temin edilmesidir. Aksi taktirde, iyi yapılmamış bir su yalıtım uygulamasının düzeltilmesi çok daha pahalıya mal olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat