Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İyi bir özel güvenlik sistemi nasıl olmalıdır?

2,845
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İyi bir özel güvenlik sistemi nasıl olmalıdır?

Özel güvenliği oluşturan temel unsurlar makine, insan, sistem ve hizmettir. 

Lokasyonda hizmete başlamadan önce mutlaka keşif çalışması yaparız. Yaptığımız çalışmada görevi kaç kişilik bir ekiple icra edeceğimize karar veririz. Burada İnsan faktörü söz konusu olmaktadır. 

Görev alacak personelimiz güvenlik kimlik kartını almış, işe alım prosedürlerinden geçmiş kişiler arasından seçilmektedir. 

Akabinde görev yapacak personelimizin kullanacağı teçhizat, ekipman projenin konumu, görevin niteliği ve şartları, müşterilerimizin beklentilerine göre planlanmaktadır. Bu da kullanacağımız makinenin sağlanmasına yöneliktir. 

Keşif esnasında elemanlı güvenlik hizmeti ile sürekli kontrol altına alamayacağımız fakat 24 saat kontrolü gereken yerler için, belli bir sistem oluşturularak, elektronik güvenlik ekipmanlarından nelerin kullanılabileceğine karar verilir. Bunlar kamera sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, alarm sistemleri olmaktadır. 

Sonuç olarak, doğru elemanı, gerekli teçhizatı , doğru projede, gerek elemanlı güvenlik gerekse elektronik güvenlik sistemlerini bir arada kullanarak, iyi bir güvenlik sistemi kurmak mümkün olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat