Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İstemediğim zamanlarda aklıma cinsellik geliyor, normal mi?

28,569
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Detaylı Açıklama

İstemediğim zamanlarda aklıma cinsellik geliyor, normal mi?

İstenmeyen ve aniden ortaya çıkan cinsel istek genellikle ergenlik döneminde hormonların artması ile birlikte hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir.

İstem dışı ve aniden ortaya çıkan cinsel istek kişide paniğe yol açar ve bu durumu bir an önce atlatmak ister. İstem dışı cinsel isteğin gelmesi belli bir yaşa (ergenlik dönemi) kadar normal kabul edilir.

Aileler çocuklarında böyle bir durum fark ettiğinde paniğe kapılmamalı ve nasıl ki ergenlik dönemine girildiğinde görülen değişiklikler ile ilgili çocuk bilgilendiriliyorsa bu gibi durumda da çocuğa bilgi verilmelidir. Bunun hormon değişikliğinden kaynaklandığı, panik yapmaması gerektiği bilgisi verilmelidir.

Erkeklerde cinsel istek kadınlara göre biraz farklıdır. Erkekler kadınları ve özellikle ilişki kurabilecekleri kadınları gördüklerinde bile uyarılabilir, kadınlarda ise böyle bir durum çok nadir görülür.

Aşırı cinsel istek kişinin cinsel özelliklerinde bir anormallik olduğunun göstergesi olabilir, yani cinsel isteğin normalin üzerinde ya da aşırı fazla olması durumudur. Böyle durumlar kişide sapkınlık görülebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat