Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İstanbul'da Avrupa yakasından Anadolu yakasına trafiğe yakalanmadan nasıl geçebiliriz?

2,244
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İstanbul'da Avrupa yakasından Anadolu yakasına trafiğe yakalanmadan nasıl geçebiliriz?

İstanbul'da Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişlerde sabah saatlerinde ciddi trafik yoğunluğu yaşanmaz. Bu saatlerde trafik akışı Anadolu yakasından Avrupa yakasına doğru olur.

Sabah saatlerinde köprü bağlantı noktalarındaki yoğunluk sadece köprü girişlerinde yaşanır. Bunun sebebi Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte trafiği rahatlatmak adına açılan ilave şeritlerdir. Köprüye gelmeden önce yol bir şerit azaldığından dolayı sadece köprü girişinde sorun yaşanır.

İstanbul'da akşam trafiği


İstanbul'da akşam saatlerindeki trafik yoğunluğu sabah saatlerine göre  fazladır. Trafiğe katılımın erken saatlerde olması ve herkesin trafiğe aynı saatte katılması yoğunluğu arttırır. Sabah saatlerinde trafiğe katılım kademeli gerçekleşir. Akşam mesai bitiminde herkes aynı anda çıktığından ve çoğunluk köprüyü kullandığından dolayı yoğunluk artar.

Akşam saatlerinde Boğaziçi Köprüsü'nde yoğunluk Okmeydanı ve sonrasında görülür. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ise genelde Kemerburgaz Sapağı ile Akşemsettin Viyadüğü ve sonrasında trafik yoğunluğu artar.

Trafiğe yakalanmamak için alternatif yollar kullanabilirsiniz. Akadlar, Beşiktaş veya Etiler civarında olanlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için Baltalimanı katılımını kullanabilirler. Avrupa yakasından Anadolu yakasına Boğaziçi Köprüsü ile geçecekseniz Yıldız katılımını tercih edebilirsiniz çünkü akşam saatlerinde Bomonti - Dolmabahçe - Beşiktaş tünelinde trafik yoğunluğu değişkendir. Bu yolu alternatif yol olarak kullanabilirsiniz.

Akşam saatlerinde alternatif olarak yakalar arası geçişlerde arabalı vapuları kullanabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat