Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İslam'da 54 farz nedir?

2,277
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İslam'da 54 farz nedir?

İslam'da 54 farz yoktur, böyle bir tabirden bahsedilemez. Fakat İslam'ın farz ve iman esasları dışında hangi inanışı ya da ibadeti ön plana çıkarmak isterseniz, onu da farz kabul edebilirsiniz. Böylelikle İslam'da 54 ve daha fazla farz olabilir.

İslam'da uyguladığımız kurallara göre yapmamız gereken her hareket aslında farz olarak tanımlanabilir. İslam'da 54 farz terimi, İslam'da bulunan birçok ibadetin farzlarını da içine alacak şekilde günlük hayatta uygulamaktan kaynaklanır. Günlük yaşantıda halkın bu ibadet ve farzları daha iyi anlaması ve akılda tutması için İslam'da 54 farz terimi yaratılmıştır.

Zina etmemek, Allah'ı birlemek, tevhide inanmak, şükretmek, ihlasla amel etmek,  samimi davranmak, insanlara eziyet etmemek gibi şeyler İslam'da uyulması gereken kurallar ve halk arasında da 54 farz olarak bilinen uygulamalardır. İslam'da 54 farz terimin Hz.Muhammed döneminden geldiğini söylemek, uzun yıllardır uygulandığını iddia etmek yanlıştır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat