Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İslam'a göre kıyamet alametleri nelerdir?

713
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İslam'a göre kıyamet alametleri nelerdir?

İslam'a göre kıyametin yakın ve uzak alametleri vardır. Uzak alametler küçük alametlerdir. Kıyametin kopma saatine yakın olan alametlere de büyük alametler diyoruz. Küçük alametler bazı günahlardır. 


Bu günahların devamlı olarak toplum tarafından işlenmesi anlamına gelir. İçki ve zinanın yaygınlaşması, adam öldürme ve cinayetlerin yaygınlaşması, cehaletin artması ve yaygınlaşması. Müslüman iki topluluğun birbiriyle savaşması, fitnelerin olması da bunlar arasındadır. Bunlar uzak tarihli olabilir. 

Kıyametin kopma zamanı ise asla bilinemez. Kıyamet alameti olarak tespit edilen şeylerin hemen kıyametin kopmasına neden olacağı ve zamanın çok yakın olduğu hiç bir yerde belirtilmemiştir. Dolayısıyla bunu tahmin etmek asla mümkün değildir. 

Büyük alametler ise yakın zaman alametleridir. Bunlar fark edildiğinde iş işten geçmiş demektir. Hemen kıyamet kopacağını bu şekilde anlarız. Denizlerin ısıdan dalgalanması, gök cisimlerinin perişan olması, güneşin batıdan doğup doğudan batması, kozmik dengenin bozulması gibi alametlerdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat