Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İş seyahatine gidenler valizlerini nasıl hazırlamalı?

2,148
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İş seyahatine gidenler valizlerini nasıl hazırlamalı?

Tatile ya da iş seyahatine giderken valiz hazırlamak aslında çok kolay. Valiz hazırlarken önemli olan doğru kıyafetleri seçmektir. 

Valiz hazırlamaya kalacağınız gün sayısına uygun boyutta bir bavul seçerek başlayabilirsiniz. Daha sonra seyahatinizde giymek istediğiniz ayakkabı ve kıyafetleri seçin. Seçimlerinizi tamamladıktan sonra bavulunuzu yerleştirebilirsiniz.

İş seyahati için kıyafet seçerken toplantı sayısına göre kıyafet seçebilirsiniz. İş seyahati için seçeceğiniz elbiselerin kırışmayan kumaşlardan yapılmış olmasına özen gösterin. Krep kumaş, fazla kırışan bir kumaş değildir ve valizin içinden çıkarttığınızda formunu korur.  İş seyahati için krep kumaştan yapılmış elbiseler uygun olacaktır. 

Eşyalarınızı ne kadar az katlarsanız o kadar az kırışıklık olacaktır. Valiz yerleştirirken düz zemin oluşturmaya özen göstermelisiniz. 

Pantolonları ütü yerlerinden kırarak özenli bir şekilde katlamalısınız. Kıyafetlere ne kadar kat yaparsanız kıyafetleriniz o kadar kırışır. Ceketleri ters çevirip astarı dışarı gelecek şekilde ikiye katlamalısınız. 

Takı ve aksesuarlarınızı bir bez çantanın içine koyarak valizinize yerleştirebilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi bir çanta içerisinde bavulun köşesine doğru yerleştirmelisiniz. Sert eşyaları hazırlanan bavulun kenarlarına yerleştirerek seyahat esnasında eşyaların alacağı darbeleri önleyebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı tek tek poşetleyerek bavulunuza yerleştirmelisiniz. Ayakkabının topuklarına zarar gelmemesi için ara kısımlara çamaşır poşetlerinizi sıkıştırabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat