Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri nelerdir?

1,518
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri nelerdir?

Szutest'in iş sağlığı ve güvenliği ile alakalı Atex, Seveso, Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama, Kişisel Koruyucu Ekipmanlar, Yüksekte Çalışma ve Yangın eğitimleri mevcuttur.

SEVESO "Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik" bu alanda faaliyet gerçekleştiren kuruluşlara önemli yükümlülükler getirmektedir. Bu yönetmelik ile tesis dahilinde üretim, depolama, satış amacıyla tehlikeli madde bulunduran kuruluşların; büyük endüstriyel kazaların önlenmesi, muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi, etkili ve sürekli bir korumayı ve risk yönetimini sağlamak amacıyla alınması gereken tüm önlemleri belirlemesi lazımdır. Bu bağlamda Seveso eğiti 5 gün, Atex 1 gün ve Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi ise 2 gün sürmektedir. 

Ayrıca Binaların Yangından Korunma Yönetmeliği kapsamında işyerleri senede bir kez yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirmek zorundalar. Szutest'in sertifikalı yangın eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen yangın eğitimleri; mevcut personele yangın kültürünü, yangın çıkmaması için gerekli önlemlerin alınması, olası yangın durumlarında yapılması gerekenler ve tahliye konusunda yardımcı olmak ve bu konuda mevcut personeli teorik olarak bilgilendirmek üzere düzenlenen eğitimlerdir.

Kuruluşlarda verilen teorik eğitimin ardından söndürme ve tahliye tatbikatı gerçekleştirilmektedir. En fazla 25 kişilik gruplar halinde her kademeden personel ve görevli personel bu eğitime katılabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat