Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İş arkadaşımızla konuşurken beden dilimiz nasıl olmalı?

1,457
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İş arkadaşımızla konuşurken beden dilimiz nasıl olmalı?

İletişim kurarken 5 farklı kanal kullanılır. Bunların içerisinde yüz ifadeleri, beden dili, ses tonu, seçilen kelimeler ve herkes için imza niteliği taşıyan iletişim tarzı vardır ve bu kişiye özgüdür. Bunların arasında herhangi bir tutarsızlık karşı tarafta güvensizlik olarak algılanabilir. 

Bütün ilişkilerde, bütün davranış şekillerinde bütünlük arz edilmelidir. Kendi içimizde uyum yakalanmalıdır ki karşı taraf bu uyumu görsün ve bize güvenebilsin. 

Karşı tarafın güvenini kazanabilmek için öncelikle kendimize güvenmeniz gerekir. Kendi içimizde tutarlı bir davranış sergilemeliyiz. 

Ayaklar yere sağlam bastığı sürece, kendimizden emin durduğumuz sürece, karşı tarafa bize ulaşabileceğine dair açık bir beden dili sergiledikçe ve yüzümüzde her zaman dostane bir tebessüm olduğu sürece karşı tarafla aramızdaki iletişim devam eder. 

Aksi halde her bir tutarsızlık karşı tarafın zihninde bir soru işareti olarak belirir ve bu soru işaretleri birer tuğla gibi önümüzde birikerek bir  duvar oluşturur. Bunun sonucunda ne bizim sesimiz duvarın ötesine geçer nede karşı taraftan ses bize gelir ve iletişim tamamen sonlanmış olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat