Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPhone'u Bul (Find My iPhone) uygulaması nasıl kullanılır?

40,171
kez izlendi
Puan: 3.67 / 5
Detaylı Açıklama

iPhone'u Bul (Find My iPhone) uygulaması nasıl kullanılır?

Find My iPhone ya da iPhone'umu Bul, telefonunuzu kaybettiğinizde yerini harita üzerinde bulabilmeniz için geliştirilmiş bir Apple uygulaması. Bu araçla yerini tespit ettiğiniz telefonu uzaktan pasif hale getirebilir ya da telefonunuzun sesli uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.

Gerektiğinde iPhone'u Bul uygulamasını kullanabilmeniz için iPhone'unuzun konum servislerinin açık ve internete bağlı olması gerekir. Konum Servisleri'ni açmak için iPhone'un Ayarlar bölümündeki Gizlilik kısmına girip Konum Servisleri ve iPhone'u Bul uygulamasını aktif hale getirmelisiniz. Bu ayarlar kapalı olduğunda uygulama çalışmayacaktır.

- Kullanacağınız iPhone ya da iPad'de iPhone'umu Bul uygulaması yoksa AppStore'a girip ücretsiz indirebilirsiniz.
- Uygulamayı indirdikten sonra iPhone'unuzun yerini tespit edebilmek için iPhone'umu Bul uygulamasını çalıştırın. Açılan satırlara iPhone'unuzda kullandığınız Apple kimliği ve şifrenizi yazın, sonra da "giriş yap" butonunu tıklayın. Uygulama birkaç saniye içinde iPhone'unuzun yerini yaklaşık olarak tespit edecek ve harita üzerinde gösterecektir.
- Unutmayın, iPhone o an internete bağlı ise uygulama eşzamanlı yer tespiti yapabilir. Bu durumda harita üzerindeki simge ya da nokta yeşildir.
- iPhone'umu Bul uygulaması ile yerini tespit ettiğiniz telefonun harita üzerindeki simgesini tıkladığınızda karşınıza Ses Çal, Kayıp Modu ve Sil diye üç farklı seçenek çıkacak.
- Ses Çal seçeneğini tıklarsanız iPhone duruma özgü bir alarm sesi çıkarmaya başlar. Böylece telefon yakınlarınızdaysa veya yakınlarınızda bir başkasının cebindeyse onu kolayca bulabilirsiniz.
- Kayıp modu seçeneği iPhone'un kendisini kilitlemesini sağlar. Telefonunuz çalınırsa bu seçenekle hırsızın telefonu kullanmasını önleyebilirsiniz.
- iPhone'umu Bul uygulamasındaki Sil seçeneği telefonunuzdaki size ait tüm verilerin silinmesini sağlar. Böylece telefonunuz bir başkasının eline geçtiyse kredi kartı bilgilerinize veya başka gizli kalması gereken verilerinize ulaşmasını engellemiş olursunuz.
- Bu arada şunu unutmayın! iPhone aktif ya da internete bağlı değilse bu işlemlerin hiçbirini yapamazsınız. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise, iPhone GSM şebekesi dışında, internete bağlı değil ya da kapanmışsa sadece son tespit edilen yer haritada gösterilebilir. Bu durumda simge gri renktedir ve iPhone'un en son ne kadar süre önce o noktada olduğu haritada belirtilir.
- iPhone'umu Bul uygulamasını bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için önce www.icloud.com adresine girin. Açılan sayfaya Apple kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın.
- Giriş işlemlerini tamamladıktan sonra iPhonu'mu Bul simgesine tıklayın. Birkaç saniye içinde iPhone ya da diğer aygıtlarınızın yerini harita üzerinde göreceksiniz. Bundan sonra dilerseniz telefonunuzu kilitleyebilir, bilgilerinizi silebilir ya da iPhone'uzun alarm sesi çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak bu kadar kolay ama siz yine de iPhone'unuza sahip çıkın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat