Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPhone 5C ile iPhone 5S arasındaki farklar nelerdir?

9,242
kez izlendi
Puan: 2.25 / 5
Detaylı Açıklama

iPhone 5C ile iPhone 5S arasındaki farklar nelerdir?

iPhone 5C ile iPhone 5S arasında hatırı sayılır tasarım ve donanım farklılıkları var. İki cihaz arasındaki temel farklılıklar şöyle sıralanabilir:

iPhone 5S ve 5C farkları:

- iPhone 5C beyaz, sarı, yeşil, pembe ve mavi renkli 5 farklı plastik kasaya sahip. iPhone 5S görünümü ise klasik iPhone tasarımına yakın. Alüminyum çerçeveye sahip iPhone 5S'in uzay grisi, altın sarısı ve gümüş rengi var. İki cihazın da ekran ve kasa boyutları aynı.

- iPhone 5C donanım olarak iPhone 5 ile aynı. iPhone 5 ile iPhone 5C, 1.3 GHz (cigahertz) hızındaki A6 işlemciyi kullanıyor. iPhone 5S ise Apple'ın yeni A7 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci A6'dan neredeyse 2 kat daha hızlı ve güçlü. iPhone 5S'de lokasyon bazlı işlemler için 2. bir işlemci daha var. Yani iPhone 5S çift işlemcili.

- iPhone 5C daha önce iPhone 5'te kullanılan görüntü sensörünü kullanıyor. Bu sensörün çözünürlüğü 8 megapiksel. iPhone 5C'de beyaz LED flaş var. Bu sayede kaliteli fotoğraflar ve yüksek çözünürlüklü videolar çekilebiliyor.

- iPhone 5C'nin de sensörü 8 megapiksel. Ancak bu sensörün yüzey alanı ve duyarlılığı diğer sensöre göre çok daha iyi. Ayrıca iPhone 5S'de biri beyaz biri sarı ışık veren iki LED flaş var. Bunlar gece fotoğraf çekerken birlikte çalışarak ışığın doğal görünmesini sağlıyor.

- iPhone 5S ile saniyede 10 kare fotoğraf çekebiliyorsunuz. Bunların arasından en iyi fotoğrafı seçen bir yazılım özelliği de var. iPhone 5S ile ağır çekimde izleyebileceğiniz videolar da çekilebiliyor.

Özetlemek gerekirse aslına iPhone 5C iPhone 5'in kasası değiştirilmiş bir versiyonu denilebilir. iPhone 5S ise donanım ve yazılım yenilikleriyle yepyeni ve doyurucu bir akıllı telefon.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat