Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPhone 5 ile iPhone 5S arasındaki farklar nelerdir?

47,485
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

iPhone 5 ile iPhone 5S arasındaki farklar nelerdir?

Apple'ın en yeni akıllı telefonu iPhone 5S, eski versiyonu iPhone 5'e göre ciddi geliştirmeler içeriyor. Ancak görüntü olarak 2 telefon arasında neredeyse hiç fark yok. 5 ile 5S'in boyutları ve ağırlıkları neredeyse aynı. Ancak siyah ve beyaz dışında iPhone 5S'in altın rengi bir versiyonu daha var.

iPhone 5 & iPhone 5S karşılaştırması:

- iPhone 5S A7 işlemci kullanıyor. Bu işlemci iPhone 5'te kullanılan A6 işlemciye göre neredeyse iki kat daha hızlı ve daha güçlü.

- iPhone 5S'te ikincil bir işlemci var. B7 kodu verilen bu işlemci telefonun konum bazlı işlemlerini üstlenmiş. Bu da birincil işlemciye binen yükü azaltıyor ve basit işlemler için devreye girip boş yere enerji tüketmesini önlüyor.

- iPhone 5S'in görüntü sensörü iPhone 5'in görüntü sensörüne göre çok daha iyi sonuç veriyor. Ayrıca bir de sarı ışık içeren flaş sistemi karanlıkta bile çok daha doğal fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

- iPhone 5S'in önceki versiyonlara göre daha gelişmiş bir fotoğraf yazılımı ve yetenekleri var. iPhone 5S saniyede 10 kare fotoğraf çekip, bunların en güzelini seçip size sunabiliyor. Yeni iPhone ile isterseniz ağır çekim videolar çekip bunları yine ağır çekim olarak oynatabiliyorsunuz.

- iPhone 5 ve iPhone 5S'in şarj ve kulaklık girişleri aynı. Kasaları da aynı şekilde alüminyum alaşımlı. Ancak iPhone 5S'in home tuşu iPhone 5'inkinden çok farklı. Aslında iPhone 5S'in home tuşu için ayrıca bir donanım diyebiliriz.

- iPhone 5S'in yeni Home tuşu aslında bir parmak izi okuyucu. Bu, iPhone 5 ile 5S arasındaki en önemli farklardan biri. iPhone 5S'te parmak izinizi dilerseniz telefon kilidi ve Apple ID şifresi olarak kullanabiliyorsunuz.

- iPhone 5S'in pil ömrü iPhone 5'e göre birkaç saat daha uzun ancak bu kayda değer bir fark yaratmıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat