Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS 9'da yenilenen ve eklenen uygulamalar nelerdir?

441
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iOS 9'da yenilenen ve eklenen uygulamalar nelerdir?

iOS 9 ile birlikte bulut tabanlı bilgi saklama sistemi olan iCloud Drive servisi, iPhone'a yerel bir uygulama olarak ekleniyor. Bu sayede bulutta olan tüm dosyalar tek bir yerden kontrol edilebilecek.

iOS 9 ile birlikte en büyük değişikliklerden biri de Notlar uygulamasına geldi. Daha önce sadece düz metin yazılabilen Notlar'a artık liste eklenebiliyor, yazılar için farklı formatta metinler tanımlanabiliyor, resim eklenebiliyor ve çizim yapılabiliyor.

iOS 9'da tanıtılan yeni uygulama ise Haberler oldu. Burada Flipboard uygulamasına benzer bir yapıda, seçilen sitelerdeki haber akışlarını iOS cihazlarda kolayca okunabilecek bir formata getirilecek ve kullanıcı yerel uygulama üzerinden istediği gelişmeleri takip edebilecek.
iOS 9 ile birlilkte iPhone kullanıcılarının belki de en çok sevineceği geliştirme ise Batarya özelliği. Ayarlar bölümüne eklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar bataryalarının durumunu ve kullanımını detaylı bir şekilde görebilecek. 

Ayrıca yazılımsal geliştirme sayesinde bataryanın 1 saat daha uzun gideceği; bunun yanında şarjı azalan kullanıcılar için de Düşük Batarya Modu eklendiği açıklandı. Düşük Batarya Modu ile birlikte kullanıcı bu seçenekle telefonunda kalan az şarjı daha uzun süre, fakat telefon özellikleri azalmış olarak kullanabilecek. Telefon etme ve mesaj gönderme gibi temel özelliklerin ihtiyaç duyulduğu anlarda, şarjın bitmesi kabusu sona ermiş olacak.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat