Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS 7'nin özellikleri nelerdir?

3,700
kez izlendi
Puan: 4.44 / 5
Detaylı Açıklama

iOS 7'nin özellikleri nelerdir?

Apple yeni ve farklı mobil işletim sistemi iOS 7'yi 18 Eylül 2013'te kullanıma sundu. İşletim sistemin güncellemesinden iPhone 5, iPhone 4S, iPod touch 5. nesil, iPad 4. Nesil, iPad 3. nesil, iPad mini, iPhone 4 ve iPad 2 cihazları yararlanabiliyor. Bunun dışındaki cihazlar ise iOS 7'yi kullanamıyor. iPhone 5S ve iPhone 5C ise zaten iOS 7 yüklü olarak piyasaya sunuluyor.

Destekleyen tüm cihazlar, iOS 7'yi iOS 6 güncellemeleri gibi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden yükleyebilecek.

iOS 7 temel olarak önceki iOS sürümlerinden farklı çizgilere sahip. Menü düzeninde sıradışı bir değişiklik yok ancak ikon ve menü tasarımlarında eskiye göre daha minimalist çizgiler tercih edilmiş.

iOS 7'de eski sürümlerde olmayan özellikler de var. Mesela arama engelleme özelliği. Bu özellik ile telefon çağrıları, SMS, iMessage ve Facetime çağrıları engellenebiliyor. Arama engelleme özelliği sayesinde spam SMS'leri de engellemeniz mümkün.

iOS 7'deki başka bir özellik "Sık Kullanılan Konumlar" fonksiyonu. Bu algoritma ile iPhone sık gittiğiniz yerlerin bir listesini tutuyor. Gizli işler çevirenlere göre olmayan bu özellik istendiğinde kapatılabiliyor.

iOS 7'de Apple'in internet tarayıcısı Safari'de de radikal değişikliklere gidilmiş. iPhone'da kullanırken Safari'de artık tab'ler görünmüyor. Her bir tab farklı bir pencere gibi davranıyor. Tab değiştirmek için ekranı kaydırmak gerekiyor. Sağ üstteki arama kutusu da kaldırılmış, artık adres satırı arama kutusu olarak kullanılabiliyor. Alışmanız zaman alabilir. iPad'de ise tab yapısında bir değişik yok denebilir.

iOS 7'de isterseniz sakıncalı gördüğünüz web sitelerini engellemeniz de mümkün. Ebeveynler için faydalı bir özellik olduğu kesin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat