Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS 7'nin eski iOS sürümlerinden farkları nelerdir?

5,032
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iOS 7'nin eski iOS sürümlerinden farkları nelerdir?

iOS 7 ile birçok iPhone ve iPad uygulamanın tasarımı değişti veya yeni ek özellikler kazandı.

iOS 7 ile gelen bir diğer özellik de sesli Facetime özelliği. Önceki sürümlerde Facetime ile görüntülü görüşme yapılabiliyordu. Artık isterseniz Facetime üzerinden sadece sesli arama da yapabileceksiniz. Telefon görüşmeleri yerine bu özelliği sık sık kullanacağınız için artık ana ekranda bir de Facetime simgesi olacak. Unutmayın Facetime üzerinden yapılan 10 dakikalık bir sesli görüşme yaklaşık 10 MB veri çekmeniz anlamına geliyor. Kendinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

iOS 7'de tasarım değişikliğine uğrayan ve yeni özellikler kazanan uygulamalardan biri de Pusula uygulaması. Pusula uygulamasının tasarımı tamamen değişmiş. Belli bir yönü parmağınızla sabit tutup işaretlediğimizde, o yönden ne kadar saptığımızı gösteren bir özellik de eklenmiş. Ayrıca Pusula uygulamasının ikinci ekranında inşaat ustalarının çok kullandığı su terazisi özelliği yer alıyor.

iOS 7 ile Erişilebilirlik menüsüne yeni eklenen "Anahtarla Denetim" (Switch Control) engelli kullanıcılara yönelik çalışmalarından biri. Anahtarla Denetim sayesinde iOS 7 kullanıcıları, ekrana hiç dokunmadan başlarını sağa sola hareket ettirerek cihazlarında işlemler yapabiliyor.

Etkinleştirme kilidi de iOS 7'nin önemli yeniliklerinden biri. Bu özellikle cihazınızı çalındığında kullanılmasını engelleyebiliyorsunuz. Ayrıca yenilenen "iPhone'umu bul" uygulaması ile telefonu ele geçiren kişiye telefon numaranızı veya istediğiniz bir uyarıyı mesaj atabiliyorsunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat