Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnternetten cep telefonu alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

4,390
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İnternetten cep telefonu alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle, internet üzerinden cep telefonu alma sürecinde bilinen ve güvenilir alışveriş sitelerini tercih etmek en doğru başlangıç olacaktır.
 
İhtiyacın belirlenmesi, karşılaştırma/kıyas ve satın alma sürecinin tamamlanmasının ardından elinize ulaşan paketin ilk etapta sağlamlığına, zarar görmemiş ve açılmamış olmasına dikkat edilmesi önemli bir unsurdur. Ürün paketi mutlaka jelatinli olmalıdır. Üzerinde garantisi olduğunu belirten yazı ya da sticker bulunması da oldukça önemlidir.
 
Gönderilen ürünle birlikte mutlaka bir fatura bulunduğuna dikkat edilmelidir. Çünkü iptal, iade, değişim ve teknik servis süreçlerinde faturasız işlem yapılamamaktadır.
 
Ülkemizde cep telefonları 2 yıl garantilidir ve garanti kapsamında firmaların ilgili modelin yedek parçasını bulundurma zorunluluğu vardır. Cep telefonlarında 2 tip garanti vardır. Biri resmi distribütör garantisi altında satılan ürünler, bir diğeri de paralel ithalat (gray market) / ithalatçı garantisinde olan ürünlerdir. Arasındaki tek fark, resmi distribütörün servis ağı daha yaygın iken, paralel ithalatın servis ağı sınırlıdır. Ürünün garanti kapsamında olduğu ve onaylandığı kontrol edilmelidir.
 
Paket açılıp ürüne ulaşıldığında ise kutu içeriğinin eksiksiz olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli, e-Devlet üzerinden ya da BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) sayfasına girerek IMEI sorgulaması yapmalıdırlar.

n11.com üzerinden cep telefonu almanın avantajları 
 
Online alışverişin en büyük artılarından biri mekan ve zamana bağlı kalmadan alışveriş yapılmasına olanak veriyor olmasıdır. Mağazaların çalışma saatlerine uymak zorunda kalmadan, gece gündüz fark etmeden günün her saati ve yılın her günü online alışveriş sitelerine ulaşabilmeniz, milyonlarca ürüne zahmetsizce ulaşıp satın alabiliyor olmak geleneksel alışverişin sınırlarından çıkararak alışverişte tüketicileri özgürleştiriyor.
 
E-ticaret de yaşanılan bölgeye bağlı olmaksızın dünyanın her yerden alışveriş yapılmasına olanak sağlıyor. Yaşadığı şehirde bulamadığı ürünleri bu sayede internet üzerinden satın alarak ulaşabilen tüketiciler aynı şehirde bile ulaşamadıkları ürünleri kolayca temin edebiliyorlar. Böylelikle e-ticaret sadece zaman sınırlamalarını değil, lokasyon sınırlamalarını da ortadan kaldırıyor. İstediğiniz ürünü hızlıca bulabilmeniz internetten alışverişin en büyük artılarından bir diğeri. 
 
n11.com özelinde baktığımızda, elektronik ürün kategorisi de oldukça geniş olan platformumuz, fiyat karşılaştırması yapmanıza olanak sağlayarak en ekonomik ve piyasadaki en ucuz ürüne erişebilme imkânı sunuyor.
 
Türkiye?de sektör liderliğine oynayan n11.com olarak platformumuzda güvenilir mağazalara yer vermemiz, satıcılarımızı sürekli kontrol etmemiz, eğitimlerle satıcılarımızı e-ticaret konusunda yönlendirmemiz ve olası bir olumsuzluk durumunda olaya hızlıca müdahil olup tüketiciyi mağdur etmememiz, bizim en önemli farklılık ve avantajlarımızdan birkaçı olarak ön plana çıkıyor.
 
Ayrıca AVM'ye gitmek veya yoğun trafiğe girmek gibi sorunlarla karşılaşmamakla birlikte sorunsuz ilerleyen iade işlemleri ile de güvenilir ve rahat bir alışveriş gerçekleştirebiliyorsunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat