Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnternetten Blackberry ID'si nasıl alınır?

2,853
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İnternetten Blackberry ID'si nasıl alınır?

Turkcell hattınızla Blackberry ID'si almak için şunları yapmanız gerekir:

- İnternet tarayıcınızı açarak adres çubuğuna us.blackberry.com/id yazın ve sayfaya giriş yapın. Açılan sayfanın sağ tarafındaki "Manage your BlackBerry ID" başlığı altındaki Craete BlackBerry ID Online sekmesine tıklayın.

- Açılan sayfadaki kullanıcı sözleşmesini okuduktan sonra kabul ettiğinizi belirtmek için sayfanın en alt sağ köşesindeki "I Agree" butonunu tıklayın. İşte karşınızda kayıt formu! Burada kişisel bilgilerimizin istendiği satırları dolduracağız.

- "First name" satırına adımızı, last name satırına soyadımızı ve "Screen name" satırına ise bize hitap edilmesini istediğimiz adımızı yazıyoruz. Örneğin bu kısma isim ve soyadınızı birleşik olarak yazabilirsiniz. "Username" bölümüne ise BlackBerry ID olarak kullanacağımız aktif bir email adresi yazdıktan sonra şifre bölümüne geliyoruz. Unutmayın, burada kendimize en az 6 karakterden oluşan ve güvenlik nedeniyle bir en az bir küçük ve büyük harf ve rakam içeren bir şifre belirlemelisiniz.

- Şifremizi de belirledikten sonra "Password Recovery Question" alanındaki şifremizi unutmamız halinde bize sorulacak bir güvenlik sorusu oluştururuz. "Answer" alanına ise bu sorunun cevabını yazıyoruz.

- Formu eksiksiz doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan güvenlik kodunu hemen yanındaki alana doğru bir şekilde giriyoruz ve "save" butonuna tıklıyoruz. Ve işte kaydımız tamamlandı.

- Ekrana kaydımızın tamamlandığına ve mail adresimize onay kodu gönderildiğine dair bir uyaraı gelecek. Sıra kaydımızı onaylamaya geldi. Mail adresimize giriş yaparak BlackBerry tarafından gönderilen email?i açıp ve bağlantıya tıkladığımız zaman yönlendirildiğimiz sayfaya az önce oluşturduğumuz BlackBerry ID şifremizi girerek hesabımızı onaylıyoruz.

- Hemen hatırlatalım, telefonunuz üzerinden ilk kez BlackBarry App World'a girerken de yapmanız gereken bazı işlemler var. Öncelikle Blackberry App Worl ilk kez açıldığında kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekli. Giriş yaptıktan sonra karşımıza bir kullanıcı sözleşmesi çıkacak. Okuduktan sonra sayfanın altındaki tamam butonuyla sözleşmeyi onaylıyoruz.

- Bundan sonra tüm ücretli ve ücretsiz programları telefonunuza indirmek için BlackBerry ID girişi yaparak BlackBerry App World?ü dilediğiniz gibi kullanabilir, BlackBerry App World?deki uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz.

Ayrıca Turkcell İletişim Merkezleri , www.turkcell.com.tr ve 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ne ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat