Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnternetten alışverişin avantajları nelerdir?

385
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İnternetten alışverişin avantajları nelerdir?

Online alışverişin en büyük artılarından biri mekan ve zamana bağlı kalmadan alışveriş yapılmasına olanak veriyor olması. Mağazaların çalışma saatlerine uymak zorunda kalmadan, gece gündüz fark etmeden günün her saati ve yılın her günü online alışveriş sitelerine ulaşabilmeniz, milyonlarca ürüne zahmetsizce ulaşıp satın alabiliyor olmak, geleneksel alışverişin sınırlarından çıkarak alışverişte tüketicileri özgürleştiriyor. 

E-ticaret, yaşadığın bölgeye bağlı olmaksızın dünyanın her yerden alışveriş yapılmasına olanak sağlıyor. Yaşadığı şehirde bulamadığı ürünleri bu sayede internet üzerinden satın alarak ulaşabilen tüketiciler aynı şehirde bile ulaşamadıkları ürünleri kolayca temin edebiliyorlar. Böylelikle e-ticaret sadece zaman sınırlamalarını değil, lokasyon sınırlamalarını da ortadan kaldırıyor.

İstediğiniz ürünü hızlıca bulabilmeniz internetten alışverişin en büyük artılarından bir diğeri. Ürün çeşitliliği sunan online alışveriş siteleri, elektronik cihazlardan giyime, turizmden market alışverişine, tüm ev ihtiyaçlarından otomobil aksesuarlarına kadar çok geniş ürün yelpazesi sunuyor. Tüketicilere bu kadar geniş bir ürün çeşitliliği sunan e-ticaretin bu avantajı aynı zamanda en uygun fiyata sahip ürünü tespit edebilmeniz anlamına geliyor. Fiyat karşılaştırması yaparak en ekonomik ve piyasadaki en ucuz ürüne erişebilme imkanı sunuyor.

Online alışveriş ulaşım maliyetlerinde de kolaylık sağlıyor. Trafik, park, mağaza mağaza dolaşma, ödeme kuyruğunda bekleme ve paket taşıma sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Türkiye?deki güçlü e-ticaret sitelerinin diğer bir avantajını ise sundukları indirim ve kampanyalar olarak belirtebiliriz. Markaların ürünlerini normalden daha uygun fiyatlara sunan, anlaşmaları çerçevesinde önemli kampanyalar düzenleyen e-ticaret siteleri, e-posta bültenleri ve sosyal medya hesapları üzerinden de kampanyalarını duyurarak tüketicileri bilgilendiriyor. Böylelikle normalde mağazada ödeyeceğiniz paranın daha altında bir fiyata istediğiniz ürüne sahip olabiliyorsunuz.

Örneğin külçe altın alışverişi n11.com'dan en sık yapılan alışverişlerin başında yer alıyor. Özel külçeler fiyat ve taksit avantajı sağlıyor. İnternetten yapılırken en çok tedirginlik duyulan parfüm alışverişleri de n11.com'da en sık yapılan alışverişlerin arasında yer alıyor. Bunun sebebi hem platformumuzda güvenilir mağazalara yer vermemiz hem satıcılarımızı sürekli kontrol altında tutmamız hem de uzman, bağımsız bir parfüm test merkezi ile olası sahte parfümleri inceletip, sahte olması durumunda olaya doğrudan müdahil olup tüketiciyi mağdur etmememizden kaynaklanıyor

Online alışverişlerde en kolay gerçekleştirilen alışverişlerin başında giyim geliyor. Ülkelere göre ürünlerin standart bedenlerinin olması ve artık neredeyse herkesin kendi fiziği ile ilgili bilgisinin olması giyim alışverişlerini kolay kılıyor.

Çok fazla alternatifin olduğu giyim kategorilerinde renk, ürün özellikleri, garantisi, iade ve değişim süreçleri tüketicilerin alışveriş yaparken dikkat ettiği noktalar oluyor.

Alışveriş yapılan sitede ürünlerin iyi sunuluyor olması çok önemli. Kaliteli ve detaylı bir görsel tüketicilerin tercihlerini belirlemede önemli bir rol oynuyor. Eğer orijinal olduğuna dair herhangi bir endişe varsa ürün hakkında satıcı ile mutlaka iletişime geçilmesi gerekiyor. Faturasız ürün almaktan kaçınılmalı. Geri iade prosedürlerine sadık kalındığı bilgisini kullanıcı yorumları mağazaların yıldız puanlarından anlayabilmek mümkün oluyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat