Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

1,794
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Güvenilir platformlardan alışveriş yapmak çok önemlidir. İnternetten alışveriş yaparken takdir kazanmış ve bilinen e-ticaret şirketleri tercih edilmelidir. Alışveriş yaptığınız sitenin mutlaka güvenilir ve başarılı bir çağrı merkezinin olması gerekir. Yaşanabilecek olası her problemde olaya müdahil olup, konuyu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmaları önemlidir.

E-ticaret hayatları kolaylaştırma hedefi ile ilerlemektedir. Günümüzün yoğun temposunda istediklerimize kolayca ulaşıp satın almamızı sağlayan bu sektörde yaşanacak lojistik ve güven sorunları tüketici algısında da olumsuzluğa neden olur. Tüketicilerin bu konuya değer ve önem veren e-ticaret platformlarından alışverişlerini gerçekleştirmelerini öneriyoruz.

İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken diğer konuların başında kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmaması ve bunu talep eden firmalardan alışveriş yapılmaması konusu geliyor. 

Mutlaka e-ticaret platformunun sunduğu gizlilik ilkelerini öğrenmek gerekiyor. Verileri koruyan platformlardan yapılacak alışveriş daha sağlıklı olacaktır. Aktarım sırasında uzantısı http olan adresin https'ye dönüşerek kapalı kilit simgesini göstermesi teorik olarak sitenin güvenli olduğunu gösterir.  Bu noktada kredi kartı ödemesi ile ilgili bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Fakat internetten yapılan alışverişte en önemli noktalardan biri biri satın alınan ürünün orijinal olması konusunda hiçbir şüphenin olmaması ve hızlı teslimat ile eksiksiz teslim edilmesidir. Tüketicilerin teslimat, taşıma ücretleri, garantiler, iade koşullarını da mutlaka okumaları gerekir. 

Tüm bunların yanı sıra alışveriş işlemlerinin kişisel bilgisayarlardan yapılması, faturalı satış gerçekleştiren firmalardan satın alımın yapılması, satılan ürünlerde açıklama olması da çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat