Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnternette ödeme yaptığımız halde ürünü teslim alamazsak ne yapalım?

600
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İnternette ödeme yaptığımız halde ürünü teslim alamazsak ne yapalım?

Elektronik Ticaret Kanunu'na göre satıcı siparişi aldığı anda derhal müşteriye bildirmelidir. Bu bildirim ileride yaşanabilecek muhtemel uyuşmazlıklarda delil niteliği taşıyacaktır. 

27 Kasım 2014 tarihli mesafeli sözleşmeler yönetmeliğince satıcı veya sağlayıcı ürünü sipariş edilen tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içerisinde teslim etmelidir. Bu süre 30 günü aşamaz. 

Bu süreler içerisinde ürün teslim edilmezse tüketici sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin feshedilmesi halinde satıcı varsa teslimat ücretleri de dahil olmak üzere tahsil edilen bütün bedeli faiziyle birlikte 14 gün içerisinde iade etmekle yükümlüdür. 

Satıcı veya sağlayıcı aldığı siparişin yerine getirilemeyeceğini fark ettiği andan itibaren 3 gün içerisinde bu imkansızlığı tüketiciye bildirmekle ve 14 gün içerisinde tahsil edilen tüm bedeli iade etmekle yükümlüdür. Stokta ürünün bulunmaması bu madde anlamında imkansızlık olarak yorumlanmaz.

Ücret iade talebinize olumsuz yanıt verilirse ürün bedeline göre ilgili tüketici hakem heyetine başvurarak şikayetini dile getirebilir, çıkacak kararı icraya koyabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat