Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngilizce dersine nasıl çalışmalıyım?

6,429
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngilizce dersine nasıl çalışmalıyım?

Dilden hazırlanmayı tercih etmek son sınıfa bırakılmamalıdır. Çok önceleri dile karşı yeteneğimizi tespit edip yatırım yapılmalıdır. Ne sadece gramer, ne sadece çeviri, ne de sadece paragraf değil yabancı dile bir hayat tercihi olarak bakılmalıdır. Yabancı dil sadece sınav için öğrenilecek bir branş değildir. 


Dil öğrenmeyi tercih etmek bir akademik kariyer için küçük bir başlangıçtır. Bir dili öğrenmek ömür boyu devam edecek bir süreçtir. İşin felsefi kısmına geçtikten ve iyi bir temel sonrasında sürekli çalışmak gerekecektir. Türk gibi yabancı dil konuşma, yazma ve okuma yapmak yerine o dile uygun düşünce kalıplarını kavramak gerekir. 

Dil öğrenmeye sadece YDS'de çıkacak sorular olarak bakmamak gerekmektedir. Yanlışı dile getirmek, kelime hazine zenginliği, okuduğunu iyi anlama gibi kavramlarla karşılaşabiliriz. Konuları iyi kavramak ve ÖSYM'nin soru sorma tarzına uygun soru çözebilmek dili geliştirmekle alakalıdır. Bu konularla ilgili son 10 yılın bütün sorularını ezbere bilmek, soru tarzını yakalamak zorundayız. 

Bu soru tarzını yakalamış, kaynakları ve benzer soruları mutlaka çözmüş olmalıyız. Programlı-disiplinli çalışmayı hayatının gayesi haline getiren bir öğrenci unutma ihtimalini göz önünde bulundurarak işlenen konular deftere not tutulmalıdır. Burada ders çalışma tekniklerinden bahsederken şu anlaşılmalıdır; bu sorular herkes için genel-geçer doğrular değildir. Bunlar genel açılımlardır. 

Bu açılımları kendimizi tanıyarak geliştirebiliriz. Bu derse çalışma tekniği veya hangi ders nasıl çalışılacağı bir öğrencinin kendi branşını ve yöntemini belirlemesiyle alakalıdır. Branş öğretmenlerinizin kanaatleri ve tavsiyelerine uyarak ve  bir yöntem geliştirerek bu branşta da başarı gösterilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat