Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk yardım eğitimini kimler verebilir?

3,498
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlk yardım eğitimini kimler verebilir?

İlk yardım eğitimini yine Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilk yardım eğitmenleri vermektedir. Szutest Eğitim Merkezi, 10'a yakın ilk yardım eğitmeni ile hizmet vermektedir.

İlk yardım eğitmeni olmak için Sağlık Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu İlk Yardım Yönetmeliği'nde belirttiği üzere Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan kurumların düzenlediği ve eğitim programı sonunda eğitimci sertifikası alan katılımcıların ilkyardım eğitmeni olmaya hak kazandığı eğitim programını başarıyla bitirmek gerekir. 

Szutest İlk Yardım Eğitim Merkezi, Eğitimci Eğitimini de kapsamına dahil etmiştir. İlkyardım eğitimcisi olmak isteyen tıp doktoru dışındaki sağlık personeli beş günlük (40 saat) eğitime katılır. Bu eğitimin sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara, İl Sağlık Müdürü tarafından onaylanan "İlk Yardım Eğitmeni Sertifikası" düzenlenir. Tıp doktorları ise üç günlük ilk yardım uygulamaları ve eğitim becerisi kursuna katılırlar. Eğitim programlarında başarısız olanlara bir sınav hakkı daha verilir. İlk yardım eğitimci eğitimlerine minimum 5, maksimum 15 kişi katılabilir. 

Bu sertifikaya sahip olanlar ilk yardım eğitim merkezlerinde, eğitmen ya da mesul müdür olarak, sürücü kurslarında eğitmen olarak çalışabilirler. İlk yardım eğitmeni olarak daha bilinçli bireyler yetiştirmeye ve sağlığın önemini herkese aşılamaya katkı sağlayabilirler. Ek gelir elde edebilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat