Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk ilişki korkusu yaşayan erkeğe nasıl yaklaşmalı?

37,939
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlk ilişki korkusu yaşayan erkeğe nasıl yaklaşmalı?

İlk ilişki korkusu yaşayan erkeklerin sayısı kadınlara göre oldukça azdır. Bunun için de böyle bir durumla karşılaştığımız zaman şunu düşünürüz; psikolojik olarak kişiyi etkilemiş olumsuz bir durum yaşanmış mıdır?

Zaman zaman anlatılanlar, zaman zaman beklentiler, evlendikten hemen sonra çocuk istenmesi kişiyi böyle bir korkunun içine itmiş olabilir.

Bazen de arkadaşlarının yaptığı şakalar kişiyi etkileyebilir. Bazı durumlarda ailenin yanlış bilgilendirmesi de etkili olabilmektedir. Bilgi vermek için anlatılanların bazen çok yanlış olması, kişinin psikolojisini oldukça derinden etkileyebilmektedir. Anlatılanlar kişiyi ürkütebilmektedir. 

Erken yaşta yapılan evliliklerde bu korkulara daha sık rastlayabiliyoruz. Böyle bir korku hissedildiğinde psikolojik destek almak ve cinsellik konusunda da utanmamak gerekir. Tedavi için kesinlikle geç kalınmamalıdır. Korku zamanlar artacağı için ne kadar erken tedaviye başlanılırsa, o kadar kısa sürede sorunun üstesinden gelinebilecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat