Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk ilişki korkusu yaşayan bir kıza nasıl yaklaşmalı?

257,949
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

İlk ilişki korkusu yaşayan bir kıza nasıl yaklaşmalı?

Bazı genç kızlarda, ilk ilişki korkusu olduğu için partnerlerinin onlara karşı daha anlayışlı, sıcak, yumuşak olması beklenir. Sertlik burada bir çıkış yolu değildir. Sertlik, daha ağır sonuçlara sebep olabilecektir.
Erkeklerin bu noktada yapmaları gereken ilişkiye zorlamamak, sevgi dolu yaklaşımda bulunmak ve olumlu sözler söylemektir. Belki o gün cinsel ilişki yaşanmayabilir ancak birkaç gün sonra, genç kız hazır olduğunda cinsel birliktelik yaşanabilecektir.

İlk ilişki korkusu yaşayan partneri, ilişki için zorlamamakla beraber ilişkinin önemsiz olduğu gibi bir yaklaşımda bulunulmamalıdır. Partnerinizin yanında olduğunuzu hissettirmeniz önemlidir. Onu korkutmak istemediğinizi ancak kendisini sizin yanınızda rahat bırakabileceğini konuşmanız faydalı olacaktır. 

Cinsel ilişki için partnerinizi zorlamamak ve hemen bugün olsun diye düşünmemek, sıcak ve destekleyici konuşmalar yapmak yeterli olacaktır. Yaşanılan korku ve stres, ilişkiyi olumsuz olarak etkiliyorsa en kısa sürede bir uzmandan psikolojik destek alınması gerekir. Sorunu zamana bırakmak ve zamanla düzeleceğini düşünmek hatalı olur. Üstelik problemin kalıcı hale gelmesine yol açabilir. Bu nedenle vakit kaybetmeden tedavi yoluna gidilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat