Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk ilişki korkusu nedir?

42,548
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlk ilişki korkusu nedir?

İlk gece korkusu, en sık karşılaştığımız korkulardan bir tanesidir. Genellikle psikologlara "Evleneceğim, ilk gece korkum var" türü sorular gelir. Bu korku, genç hanımlarda daha sık karşılaştığımız bir korkudur. Genç beylerde de nadiren de olsa karşımıza çıkabilmektedir. Tabii ki böyle bir korkunun ortaya çıkmasında belli nedenler de vardır. 
Bu nedenlerin bir kısmı, bilgi eksikliği veya yanlış bilgilendirmedir. 

Bazen de, ailenin geleneklerini korumak adına, çocuğuna gerçekte olmayan yalan yanlış bilgileri aktardığını da gözlemlemekteyiz.
Bu tür korkutmalar, yanlış bilgilendirmeler veya yanlış anlamalar sonucu, kişinin cinsel ilişkiden kaçınmasına İlk İlişki Korkusu demekteyiz. 

Bu durum çoğu zaman genç hanımlarda karşımıza çıkar. Özellikle evlilik öncesinde böyle korkular edinebilirler. Burada eşlere düşen, sorunu yok saymamak ancak ilişkiye zorlamamak olmalıdır. Sorunun zamanla hallolacağını düşünmek, problemin büyüyerek çözülmez hale gelmesine sebep olabilir. Bu nedenle vakit kaybetmeden bir uzmandan destek almak doğru olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat