Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk gece korkusu nedir?

36,029
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlk gece korkusu nedir?

İlk gece korkusu, kişinin istemesine rağmen cinsel ilişkiyi tamamlayamama durumudur. Kişi, cinselliği istemesine rağmen, cinsellikle ilgili eksik veya yanlış bilgilerinden dolayı ilişkinin son aşamasını tamamlayamamaktadır. Bu durum zaman içinde tekrarlamaya başlar ve vajinismus meydana gelir. Burada çiftlerin ve özellikle erkeklerin bilmesi gereken vajinismusun, kişinin elinde olmadan, irade dışı, refleks olarak geliştiğidir. 

Burada kişilerin, uygun bir tedavi ile, ilk gece korkusu ve vajinismustan kısa sürede kurtulabileceklerini bilmeleri önemlidir. Eşin cinsel ilişkiye zorlanması, problemi çözmez ve kadının erkekten korkup uzaklaşmasına neden olur. Daha çok tedirgin olur ve tedavi süreci aksayabilir. Bu durumu kabul etmek de çok doğru değildir. Durumu kabul edip, tedavi olmadan, sorunun çözülmesini beklerseniz, zaman geçecek ve ilerleme kaydedilemeyecektir. 

Evlilikler bu süreçten olumsuz şekilde etkilenir ve eşler  birbirinden uzaklaşır. Böyle bir sorun meydana geldiğinde, eşlerin birbirine karşı anlayışlı olması çok önemlidir. Çözülebilir bir problemin olduğunu bilip tedavi sürecine başlanmalıdır. Tedavi almayı planlamak son derece önemlidir ve sorunun çözüme ulaştırılmasında ana kriterdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat