Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk gece korkusu kimlerde daha çok görülür?

52,289
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlk gece korkusu kimlerde daha çok görülür?

İlk gece korkusu genç kızlarda daha sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında, yeni evlenmiş, birbirlerini çok seven kişilerde de bu sorun gözlemlenebiliyor. Tabii ki burada aile baskısının etkisinden bahsetmek mümkündür. Zaman zaman korkutma, zaman zaman yanlış bilgi verme veya verilen bilgilerin yanlış anlaşılması, hayal gücünün de yanlış bilgileri daha da kalıcı hale getirmesi gibi sebeplerle kişilerde korkular oluşabilmektedir.

Bilgilendirme amaçlı yapılan cinsellikle ilgili konuşmalar kişilerin farklı anlamlar çıkararak korkmasına sebep olabilmektedir. 
Bazen ailesinden baskı görmüş kişilerde, sağlıklı bir cinsel hayatın bulunmadığı ailelerde bir genç kızın bunlardan etkilenip cinselliğe olumsuz bakması normal kabul edilebilir. Cinsellik onu korkutabilir. İlişkinin canını yakacağını, bir yerini acıtacağını düşünmesi söz konusu olabilir.

Erkeklerde ise, özellikle geleneksel bir yapıya sahip olan ailelerin erkek çocuklarında ilk gece korkusu gözlemlenebilir. Üzerinde ağır bir sorumluluk hisseden erkek başarısız olmaktan korkabilir. Ancak ilk gece korkusu daha çok genç hanımlarda gözlemlenmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat