Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk cinsel ilişkide kızlık zarı mutlaka yırtılır mı?

154,764
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Detaylı Açıklama

İlk cinsel ilişkide kızlık zarı mutlaka yırtılır mı?

Kızlık zarının tipleri vardır. 
Genellikle kızlık zarının yapısı ince, 1-2 mm. Kalınlığında ve çok da uzun olmayan bir yapıdadır. Regl döneminde kanın akabilmesi için kızlık zarının ortasında bir de delik bulunmaktadır. 

Kızlık zarının ilişki esnasında mutlaka kanayacağını söylemek doğru olmaz. Eğer kızlık zarının üzerindeki damarlar inceyse, çok az miktarda bir kanama ile kızlık zarının yırtılması ve ilişkiye uygun hale gelmesi mümkün olacaktır. Genellikle de böyle bir durum yaşanmaktadır.

Ancak kızlık zarı yapı gereği sertse veya ortasındaki delik ufaksa, bu da etrafındaki çeperin çok kalın olduğunu gösterir, veya ince olmasına rağmen üzerindeki damarlar fazlaysa, ve de her şeyden önce, genç kız hazır olmadan cinsel ilişkiye başlanıldıysa kanama çok daha fazla olacaktır.  Bu nedenle genç kız için ilk cinsel deneyimi biraz daha travmatik yaşanacaktır. 

Çoğu genç kız için söylenmesi gereken şudur: Ortalama bir kadında kızlık zarı ince, çeperi kalın olmayan, bu nedenle üzerinde fazla damar bulunmayan, bazen de esnek olabilen bir yapıdır. Ancak tabii ki yapısal olarak, ortasında kızlık zarını ikiye bölen bant şeklinde bir yapı da söz konusu olabilmektedir. Veya ufak ufak birden fazla delik olabilmektedir. Veya tamamen kapalı olabilmektedir. Kızlık zarının kapalı olması durumunda, genç kızların hiç adet görememiş olma öyküsü bulunmaktadır. Bunlar zaten toplum tarafından da bilinir.

Bazense ilk gece kanama meydana gelir. Ertesi gece de kanama görülür. Bazen tekrar birlikte olunduğunda da kanama görülebilmektedir. Bazen, ilk gece kanama olduğu için sonraki gecelerde kanama olmayacak diye düşünmek doğru olmaz. Zaman zaman, genç kız cinsel yaşama adapte olana kadar kanamalar her ilişki esnasında yaşanabilmektedir ve bu kanamaların normalde, en geç yarım saat içerisinde durması gerekmektedir. Eğer durmazsa, tabii ki başka bir problem var demektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat