Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İleri yaştaki bir kadın hamile kalamıyorsa hangi yöntemler kullanılabilir?

9,797
kez izlendi
Puan: 4.17 / 5
Detaylı Açıklama

İleri yaştaki bir kadın hamile kalamıyorsa hangi yöntemler kullanılabilir?

Gebeliği arzu eden bir kadın, eğer doğal yolla hamile kalamıyorsa, bu anne adayının yaşına ve genel durumuna göre farklı değerlendirmeler yapılır. 


Genç yaştaki kadınlarda yani 33 yaşından daha genç olan kadınlarda, zaman tanınabilir; bazen 1, bazen 2 yıla kadar beklenebilir. Daha sonra yapılması gereken ilk test ise babanın da gebe bırakma durumunun değerlendirilmesidir. Eğer bu açıdan da bir sorun yoksa annenin birçok testi yapıldıktan sonra hormonal takviye ile yumurtlama sayısı arttırılabilir. 

Bununla birlikte, inseminasyon denilen aşılama yöntemi ile yardımcı olunabilir. Daha ileri bir seviyede ise tüp bebek yöntemleri kullanabilir. Kişiden kişiye seçilen yöntem değişir. 

Kadının gebe kalamaması nedenleri arasında babayla ilgili bir faktör de söz konusuysa o zaman doğrudan aşılamaya veya tüp bebeğe gidilmesi hızlandırılacaktır. 

Anne yaşı ilerlediyse bunu 1-2 yıl, kimi zaman ise sadece 3-6 ay beklenmesi söz konusu olacaktır. Özellikle 37-40 yaşından sonra 3 aydan sonra tetkiklerin ve tedavilerin başlaması uygun olacaktır. Çünkü her geçen ay yumurta sayısı ve kalitesi azalır. Gebe kalma şansı ve gebeliğin sürme şansı düşer.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat