Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İleri yaşta ortaya çıkan iktidarsızlık tedavi edilebilir mi?

17,283
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İleri yaşta ortaya çıkan iktidarsızlık tedavi edilebilir mi?

İleri yaşlarda yaşanan sertleşme bozukluğu hemen hemen toplumun yüzde 70'ini etkilemektedir. Burada temel olarak sorun tüm dokuların yaşlanmasıdır. Hormonları üretecek organlardaki sorunlar, fonksiyon problemleri, nörolojik birtakım problemler, sinir yetilerinin düşmesi veya daha önemlisi damarsal hasar oluşturan kronik hastalıklar ereksiyon sorunlarına yol açabilir.

Şeker ve yüksek tansiyon penise kan taşıyacak damarların bozulmasına neden olur ve peniste yeterli sertlik sağlanmaz.

Tabii ki bu nedenlerin hemen hepsi tedavi edilebilir. Tedaviye öncelikle ağızdan alınan ilaçlarla başlanır. Ağızdan alınan ilaçlar ile tedaviye başlandığında hastaların yüzde 50 ile 70'inde tedaviye cevap alınır. 

Tedaviye cevap vermeyen veya tedaviye cevap vermesine rağmen çeşitli yan etkiler nedeniyle ilaç kullanamayan hastalar için ilaç dışı tedavi seçenekleri bulunur. 

Ereksiyon problemlerinin tedavisinde ilaç dışı tedavi yöntemlerinin başında vakum tedavisi gelir. Pompanın içine penisinizi koyarsınız ve vakum ile penisinizin içine kan dolmasını sağlarsınız. Penis yeterince kanlandığında bu kanlanmanın azalmaması için penisin köküne bir halka oturtulur. Böylece penis içine dolan kan ile birlikte hapsolur. Bu, hastalarda ereksiyona benzer bir görünüm sağlıyor. Ancak bu yöntemi hastalar çok sevmez. Çünkü hem ağrılı, hem de oluşan ereksiyon doğal ereksiyondan çok daha farklık ve değişik görünen bir ereksiyondur. 

Yıllardır kullanılan ve ereksiyon sorunlarındaki son bir tedavi seçeneği olan penis protezleridir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protezlerinde, hastanın penisine özel olarak imal edilmiş balonlar yerleştirilir. Bunlar yumurtalıkların arasına yerleştirilen bir pompa ile yönetilir. Bu yol ile hasta istediği zaman dışarıdan görünmeyen bu aleti aktive ederek penisinde bir ereksiyon sağlayabilir. 

Ancak bu tedavilerin hiçbiri nihai bir tedavi yöntemi değildir. Böyle olması da kişinin bu aletlere mahkum olmasını beraberinde getirir. 

Çok yakın tarihte piyasaya ulaşmış olan ses dalgaları ile peniste yeni damar oluşturulmasını sağlayan teknoloji ise yaşlılığa bağlı ereksiyonunu kaybetmiş bu hastalarda eğer damarsal bir sorun varsa yeni damar oluşmasını sağlayarak gerçekten tedavi edici olmaktadır. ED1000 tedavisi hastalarda ilk defa kalıcı bir çözüm sağlamaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat