Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İleri yaşta kadınlar ne tür sütyenleri tercih etmeli?

2,551
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İleri yaşta kadınlar ne tür sütyenleri tercih etmeli?

Kadınlarda yaş ilerledikçe memelerde birtakım deformasyon ve şekil bozuklukları meydana gelebiliyor. Özellikle genç yaşlarda memeler iyi korunmadıysa 40'lı yaşlarla birlikte yer çekiminin de etkisi ile memelerde sarkmalar başlayabiliyor.

Memelerinde sarkma başlayan ileri yaşlı kadınlar sütyen seçerken gençliklerine göre biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü memede sarkma başladığı için sütyenin taşıyıcı özelliğinin olması önem kazanıyor. Bunun için ileri yaştaki kadınlarda meme ölçüsüne uygun, balenli ve memenin içine tam olarak oturtulabileceği şekilde bir sütyen tercih edilmesi gerekiyor. Ayrıca, memelerin ağırlığını taşıyabilmesi için sütyenin sırt kısmının kalın ve taşıyıcı lastiklerinin de geniş olması gerekiyor.

Kilolu kadınlar için sütyen seçimi önerileri
Yaş ilerledikçe kadınlarda kilo alımı da beraberinde gelebiliyor. Bu nedenle memelerde aşırı büyüme olabiliyor. Bu dönemde sarkma da başladığı için büyük ve sarkık meme sorunu ortaya çıkabilir. Bu durumda sütyenin taşıyıcı özellikli olması da büyük önem kazanıyor. Büyük ve sarkmış memeler için toparlayıcı, yani memeyi tam olarak saran, ayrıca taşıyıcı lastikleri kalın olan sütyenlerin kullanılması gerekiyor. Yükün taşıyıcı lastiklere verilmesi büyük ve sarkmış memelerin neden olabileceği sırt ağrılarını önlemek için de son derece önemli.

Küçük ama meme sarkması sorunu olan kadınlar da küçük, balensiz ve alt kısmında destekleyici yastıkları olan sütyenleri kullanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat