Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İçsel anksiteye nedir?

3,131
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İçsel anksiteye nedir?

İçsel anksiyeteden bahsederken öncelikle anksitenin tanımını yapmak gerekir. Anksiteye bireyin dış dünyaya karşı kendini koruyucu olarak ortaya koyduğu tepki biçimi, bir tür tutumudur. Anksiyetenin farklı türleri vardır. Bunlardan ikisi dışsal anksiyete ve içsel anksiyetedir. İçsel anksiyete, ortada çok somut bir nedeni olmayan, tamamen kişinin kendi iç dünyasında geliştirdiği kaygı ve korkular bütünüdür. 

İçsel anksiyete, aslında olmayan, ancak olmasından korkulan; örneğin toplum içinde komik duruma düşme, rezil olmak, herhangi bir hastalık ile ya da kaza ile karşılaşmak, bir kayıp korkusu ile geliştirilen ve herhangi bir anda ortaya çıkabilen bir korku durumudur. Dolayısıyla içsel anksiteye dediğimizde bunun tamamen kişinin kendi iç dünyası ile ilgili ortaya koyduğu bir korku ve kaygı durumu olduğunu bilmemiz gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat