Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hz. Muhammed'in çevresindekilere yaklaşımı nasıldı?

498
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hz. Muhammed'in çevresindekilere yaklaşımı nasıldı?

Peygamber, haber ulaştıran anlamında Farsça bir kelimedir. Hz. Muhammed için Nebi ve Resul kelimelerinin kullanılması daha uygundur. 

Haber getiren kişinin, haberi getirdiği kişilerle arasını iyi tutması gerekir ve haberi getiren kişinin getirdiği haberlerin doğrultusunda bir hayat sürmesi gerekir. 

Hz. Muhammed getirdiği haberlerin doğrultusunda bir hayat sürmüş ve kendi hayatını örnek olarak göstermiştir. İnsanlarla olan ilişkilerini İslamiyet?e göre düzenlemiştir. 

Hz. Muhammed, yaşadığı toplumun ilkel şartlarında kimseyi dışlamadan herkese kendi mesajını ulaştırmaya çalışmıştır. Herkese iyi davranmış ve onlarla iyi geçinmeye çalışmıştır. 

Hz. Muhammed'in etrafındaki insanlara iyi davrandığı için o insanların Hz. Muhammed?in etrafında toplandığı Kur?an-ı  Kerim tarafından da belirtilmiştir. Hz. Muhammed iyiliğin temsilcisidir ve bunu bütün davranışları ile yansıtmıştır. 

Hz. Muhammed'in cömertliği, tevazu sahibi olması, her şeyini paylaşması ve sevgisini bizzat ifade etmesi onun çevresi tarafından sevilmesini sağlamıştır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat